PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1994 | 66 | 3 | 269-295
Tytuł artykułu

On isolated, respectively consecutive large values of arithmetic functions

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
66
Numer
3
Strony
269-295
Opis fizyczny
Daty
wydano
1994
otrzymano
1993-10-26
Twórcy
autor
  • Mathematical Institute Hungarian Academy of Sciences Reáltanoda u. 13-15 H-1053 Budapest, Hungary
Bibliografia
  • [1] G. J. Babu and P. Erdős, A note on the distribution function of additive arithmetic functions in short intervals, Canad. Math. Bull. 32 (1989), 441-445.
  • [2] A. S. Bang, Taltheoretiske Undersøgelser, Tidskrift for Math. (5) 4 (1886), 70-80 and 130-137.
  • [3] L. E. Dickson, History of the Theory of Numbers, Vol. 1, Chelsea, New York, 1952.
  • [4] P. Erdős, Remarks on two problems of the Matematikai Lapok, Mat. Lapok 7 (1956), 10-17 (in Hungarian).
  • [5] P. Erdős, Remarks on two problems, Mat. Lapok 7 11 (1960), 26-32 (in Hungarian).
  • [6] P. Erdős et J.-L. Nicolas, Sur la fonction: nombre de facteurs premiers de N, Enseign. Math. 27 (1981), 3-21.
  • [7] G. H. Hardy and E. M. Wright, An Introduction to the Theory of Numbers, 4th ed., Clarendon Press, Oxford, 1960.
  • [8] K. Mahler, Lectures on Diophantine Approximations, Part 1: g-adic numbers and Roth's theorem, University of Notre Dame Press, Notre Dame, 1961.
  • [9] S. Ramanujan, Highly composite numbers, Proc. London Math. Soc. 14 (1915), 347-409.
  • [10] C. L. Stewart, A note on the product of consecutive integers, in: Colloq. Math. Soc. János Bolyai 34, North-Holland, 1984, 1523-1537
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav66i3p269bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.