PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1994 | 66 | 1 | 23-43
Tytuł artykułu

Descent via isogeny in dimension 2

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
66
Numer
1
Strony
23-43
Opis fizyczny
Daty
wydano
1994
otrzymano
1992-12-22
Twórcy
autor
  • Department of Pure Mathematics and Mathematical Statistics, Cambridge University, 16 Mill Lane, Cambridge CB2 1SB, England
Bibliografia
  • [1] J. B. Bost et J.-F. Mestre, Moyenne arithmético-géometrique et périodes des courbes de genre 1 et 2, Gaz. Math. 38 (1988), 36-64.
  • [2] J. W. S. Cassels, Arithmetic on curves of genus 1, I. On a conjecture of Selmer, J. Reine Angew. Math. 202 (1959), 52-59.
  • [3] J. W. S. Cassels, The Mordell-Weil group of curves of genus 2, in: Arithmetic and Geometry papers dedicated to I. R. Shafarevich on the occasion of his sixtieth birthday, Vol. 1, Arithmetic, Birkhäuser, Boston, 1983, 29-60.
  • [4] J. W. S. Cassels, Lectures on Elliptic Curves, London Math. Soc. Stud. Texts 24, Cambridge University Press, 1991.
  • [5] C. Chabauty, Sur les points rationnels des variétés algébriques dont l'irregularité et supérieur à la dimension, C. R. Acad. Sci. Paris 212 (1941), 882-885.
  • [6] R. F. Coleman, Effective Chabauty, Duke Math. J. 52 (1985), 765-780.
  • [7] E. V. Flynn, The Jacobian and formal group of a curve of genus 2 over an arbitrary ground field, Math. Proc. Cambridge Philos. Soc. 107 (1990), 425-441.
  • [8] E. V. Flynn, The group law on the Jacobian of a curve of genus 2, J. Reine Angew. Math., to appear.
  • [9] D. M. Gordon and D. Grant, Computing the Mordell-Weil rank of Jacobians of curves of genus 2, Trans. Amer. Math. Soc., to appear.
  • [10] D. Grant, Formal groups in genus 2, J. Reine Angew. Math. 411 (1990), 96-121.
  • [11] W. G. McCallum, The arithmetic of Fermat curves, Math. Ann. 294 (1992), 503-511.
  • [12] J. H. Silverman, The Arithmetic of Elliptic Curves, Springer, New York, 1986
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav66i1p23bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.