PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1993 | 65 | 3 | 283-291
Tytuł artykułu

La ramification des extensions galoisiennes est déterminée par les discriminants de certaines sous-extensions

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
65
Numer
3
Strony
283-291
Opis fizyczny
Daty
wydano
1993
otrzymano
1993-02-17
Twórcy
  • Département de Mathématiques, Faculté des Sciences, 123, Av. A. Thomas, 87060 Limoges Cedex, France
Bibliografia
  • [1] J.-M. Fontaine et J.-P. Wintenberger, Le 'corps des normes' de certaines extensions algébriques de corps locaux, C. R. Acad. Sci. Paris Sér. A 288 (1979), 367-370.
  • [2] F. Laubie, Groupes de ramification et corps résiduels, Bull. Sci. Math. (2) 105 (1981), 309-320.
  • [3] F. Laubie, Sur la ramification des extensions de Lie, Compositio Math. 55 (1985), 253-262.
  • [4] S. Sen, Ramification in p-adic Lie extensions, Invent. Math. 17 (1972), 44-50.
  • [5] J.-P. Serre, Corps locaux, 2-ème éd., Hermann, Paris, 1968.
  • [6] J.-P. Serre, Représentations linéaires des groupes finis, 2-ème éd., Hermann, Paris, 1971.
  • [7] J.-P. Wintenberger, Extensions de Lie et groupes d'automorphismes des corps locaux de caractéristique p, C. R. Acad. Sci. Paris Sér. A 288 (1979), 477-479.
  • [8] J.-P. Wintenberger, Le corps des normes de certaines extensions infinies de corps locaux; applications, Ann. Sci. École Norm. Sup. (4) 16 (1983), 59-89
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav65i3p283bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.