PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1993 | 65 | 2 | 181-184
Tytuł artykułu

Sums of distinct residues mod p

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
65
Numer
2
Strony
181-184
Opis fizyczny
Daty
wydano
1993
otrzymano
1993-02-22
Twórcy
  • Department of Mathematics, University of Bergen, Allégt. 55, N-5007 Bergen, Norway
Bibliografia
  • [1] W. Brakemeier, Ein Beitrag zur additiven Zahlentheorie, Dissertation, Tech. Univ. Braunschweig, 1973.
  • [2] W. Brakemeier, Eine Anzahlformel von Zahlen modulo n, Monatsh. Math. 85 (1978), 277-282.
  • [3] A. L. Cauchy, Recherches sur les nombres, J. École Polytech. 9 (1813), 99-116.
  • [4] I. Chowla, A theorem on the addition of residue classes, Proc. Indian Acad. Sci. 2 (1935), 242-243.
  • [5] H. Davenport, On the addition of residue classes, J. London Math. Soc. 10 (1935), 30-32.
  • [6] H. Davenport, A historical note, J. London Math. Soc. 22 (1947), 100-101.
  • [7] P. Erdős, Some problems in number theory, in: Computers in Number Theory, A. O. L. Atkin and B. J. Birch (eds.), Academic Press, 1971, 405-414.
  • [8] P. Erdős and R. L. Graham, Old and New Problems and Results in Combinatorial Number Theory, Enseign. Math., Genève, 1980.
  • [9] P. Erdős and H. Heilbronn, On the addition of residue classes mod p, Acta Arith. 9 (1964), 149-159.
  • [10] G. A. Freiman, Foundations of a Structural Theory of Set Addition, Transl. Math. Monographs 37, Amer. Math. Soc., Providence, R.I., 1973.
  • [11] R. K. Guy, Unsolved Problems in Number Theory, Springer, New York, 1981.
  • [12] W. A. McWorter, On a theorem of Mann, Amer. Math. Monthly 71 (1964), 285-286.
  • [13] J. M. Pollard, A generalisation of the theorem of Cauchy and Davenport, J. London Math. Soc. 8 (1974), 460-462.
  • [14] J. M. Pollard, Addition properties of residue classes, J. London Math. Soc. 11 (1975), 147-152.
  • [15] U.-W. Rickert, Über eine Vermutung in der additiven Zahlentheorie, Dissertation, Tech. Univ. Braunschweig, 1976.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav65i2p181bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.