PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1993 | 65 | 1 | 29-43
Tytuł artykułu

The asymptotic distribution of the number of summands in unrestricted Λ-partitions

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
65
Numer
1
Strony
29-43
Opis fizyczny
Daty
wydano
1993
otrzymano
1992-06-19
Twórcy
autor
  • Mathematics Department, Nottingham University, University Park, Nottingham NG7 2RD, U.K.
Bibliografia
  • [1] G. E. Andrews, The Theory of Partitions, Addison-Wesley, 1976.
  • [2] F. C. Auluck and C. B. Haselgrove, On Ingham's Tauberian theorem for partitions, Proc. Cambridge Philos. Soc. 48 (1952), 566-570.
  • [3] P. Bateman and P. Erdős, Monotonicity of partition functions, Mathematika 3 (1956), 1-14.
  • [4] P. Erdős and J. Lehner, The distribution of the number of summands in the partitions of a positive integer, Duke Math. J. 8 (1941), 335-345.
  • [5] P. Erdős and P. Turán, On some general problems in the theory of partitions, Acta Arith. 18 (1971), 53-62.
  • [6] A. E. Ingham, A Tauberian theorem for partitions, Ann. of Math. (2) 42 (1941), 1075-1090.
  • [7] J. H. Loxton and H.-F. Yeung, Common summands in partitions, Acta Arith. 60 (1992), 307-320.
  • [8] G. Meinardus, Asymptotische Aussagen über Partitionen, Math. Z. 59 (1954), 388-398.
  • [9] P. A. P. Moran, An Introduction to Probability Theory, Clarendon Press, 1968.
  • [10] H. Weyl, Über die Gleichverteilung von Zahlen mod. Eins, Math. Ann. 77 (1916), 315-352
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav65i1p29bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.