PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1993 | 65 | 1 | 15-27
Tytuł artykułu

Generalization of a problem of Diophantus

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
65
Numer
1
Strony
15-27
Opis fizyczny
Daty
wydano
1993
otrzymano
1991-12-18
poprawiono
1993-03-10
Twórcy
  • Department of Mathematics, University of Zagreb, Bijenička Cesta 30, 41000 Zagreb, Croatia
Bibliografia
  • [1] J. Arkin and G. E. Bergum, More on the problem of Diophantus, in: Applications of Fibonacci Numbers, A. N. Philippou, A. F. Horadam and G. E. Bergum (eds.), Kluwer, Dordrecht, 1988, 177-181.
  • [2] A. H. Beiler, Recreations in the Theory of Numbers, Dover, New York, 1966.
  • [3] H. Davenport and A. Baker, The equations 3x² - 2 = y² and8x² - 7 = z², Quart. J. Math. Oxford Ser. (2) 20 (1969), 129-137.
  • [4] A. Dujella, One Diofant's problem and Fibonacci's numbers, Matematika 19 (3) (1990), 45-52 (in Croatian).
  • [5] A. Dujella, Generalization of a Diophantine problem, Matematika 20 (1) (1991), 22-29 (in Croatian).
  • [6] B. W. Jones, A variation on a problem of Davenport and Diophantus, Quart. J. Math. Oxford Ser. (2) 27 (1976), 349-353.
  • [7] C. Long and G. E. Bergum, On a problem of Diophantus, in: Applications of Fibonacci Numbers, A. N. Philippou, A. F. Horadam and G. E. Bergum (eds.), Kluwer, Dordrecht, 1988, 183-191.
  • [8] S. Vajda, Fibonacci & Lucas Numbers, and the Golden Section: Theory and Applications, Horwood, Chichester, 1989.
  • [9] I. M. Vinogradov, Elements of Number Theory, Dover, New York, 1954
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav65i1p15bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.