PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1993 | 64 | 3 | 249-270
Tytuł artykułu

Short interval results for k-free values of irreducible polynomials

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
64
Numer
3
Strony
249-270
Opis fizyczny
Daty
wydano
1993
otrzymano
1992-09-28
Twórcy
  • Mathematics Department, University of South Carolina, Columbia, South Carolina 29208, U.S.A.
Bibliografia
  • [1] M. Cugiani, Sugli intervalli fra i valori dell'argomento pei quali un polinomio risulta libero da potenze, Riv. Mat. Univ. Parma 4 (1953), 95-103.
  • [2] P. Erdős, Arithmetical properties of polynomials, J. London Math. Soc. 28 (1953), 416-425.
  • [3] M. Filaseta and O. Trifonov, On gaps between squarefree numbers, in: Analytic Number Theory, Proceedings of a Conference in Honor of Paul T. Bateman, Progr. Math. 85, B. C. Berndt, H. G. Diamond, H. Halberstam, and A. Hildebrand (eds.), Birkhäuser, Boston 1990, 235-253.
  • [4] M. Filaseta and O. Trifonov, On gaps between squarefree numbers II, J. London Math. Soc. (2) 45 (1992), 215-221.
  • [5] H. Halberstam and K. F. Roth, On the gaps between consecutive k-free integers, J. London Math. Soc. 26 (1951), 268-273.
  • [6] C. Hooley, On the power free values of polynomials, Mathematika 14 (1967), 21-26.
  • [7] M. N. Huxley and M. Nair, Power free values of polynomials III, Proc. London Math. Soc. 41 (1980), 66-82.
  • [8] T. Nagel, Zur Arithmetik der Polynome, Abh. Math. Sem. Hamburg. Univ. 1 (1922), 179-184.
  • [9] M. Nair, Power free values of polynomials, Mathematika 23 (1976), 159-183.
  • [10] M. Nair, Power free values of polynomials II, Proc. London Math. Soc. (3) 38 (1979), 353-368.
  • [11] G. Pólya and G. Szegő, Problems and Theorems in Analysis II (Part VIII, prob. 86, p. 129), Springer, Berlin 1976.
  • [12] G. Ricci, Ricerche arithmetiche sui polinomi, Rend. Circ. Mat. Palermo 57 (1933), 433-475.
  • [13] O. Trifonov, On the squarefree problem, C. R. Acad. Bulgare Sci. 41 (12) (1988), 37-40.
  • [14] O. Trifonov, On the squarefree problem II, Math. Balkanica 3 (1989), 284-295.
  • [15] O. Trifonov, On gaps between k-free numbers, preprint.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav64i3p249bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.