PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1993 | 64 | 2 | 189-204
Tytuł artykułu

On the l-divisibility of the relative class number of certain cyclic number fields

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
64
Numer
2
Strony
189-204
Opis fizyczny
Daty
wydano
1993
otrzymano
1992-09-19
Twórcy
  • Institut für Mathematik, Universität Innsbruck, Technikerstrasse 25/7, A-6020 Innsbruck, Österreich
Bibliografia
  • [1] T. M. Apostol, Introduction to Analytic Number Theory, Springer, New York 1976.
  • [2] S. I. Borevič und I. R. Šafarevič, Zahlentheorie, Birkhäuser, Basel 1966.
  • [3] K. Girstmair, The relative class numbers of imaginary cyclic fields of degrees 4, 6, 8, and 10, Math. Comp., to appear.
  • [4] K. Girstmair, On the cosets of the 2q-power group in the unit group modulo p, Abh. Math. Sem. Univ. Hamburg 62 (1992), 217-232.
  • [5] H. Hasse, Über die Klassenzahl abelscher Zahlkörper (Nachdruck der ersten Auflage), Springer, Berlin 1985.
  • [6] R. H. Hudson, Class numbers of imaginary cyclic quartic fields and related quaternary systems, Pacific J. Math. 115 (1984), 129-142.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav64i2p189bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.