PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1993 | 64 | 2 | 175-188
Tytuł artykułu

Propriétés arithmétiques d'une série liée aux fonctions thêta

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
64
Numer
2
Strony
175-188
Opis fizyczny
Daty
wydano
1993
otrzymano
1992-06-19
poprawiono
1992-12-01
Twórcy
  • 24 Place Du Concert, F-59800 Lille, France
Bibliografia
  • [1] P. Borwein, On the irrationality of certain series, Math. Proc. Cambridge Philos. Soc. 112 (1992), 141-146.
  • [2] P. Bundschuh, Verschärfung eines arithmetischen Satzes von Tschakaloff, Portugal. Math. 33 (1) (1974), 1-47.
  • [3] P. Bundschuh, Quelques résultats arithmétiques sur les fonctions thêta de Jacobi, Publications mathématiques de l'Université Pierre et Marie Curie no. 64, Fasc. 1, Groupe d'étude sur les problèmes diophantiens, 1983/84.
  • [4] P. Bundschuh and M. Waldschmidt, Irrationality results for theta functions by Gel'fond-Schneider's method, Acta Arith. 53 (1989), 289-307.
  • [5] K. Chandrasekharan, Elliptic Functions, Grundlehren Math. Wiss. 281, Springer, 1985.
  • [6] P. Erdős, Sur l'irrationalité d'une certaine série, C. R. Acad. Sci. Paris Sér. I 292 (1981), 765-768.
  • [7] P. Erdős, On the irrationality of certain series: problems and results, dans: New Advances in Transcendence Theory, A. Baker (ed.), Cambridge University Press, 1988, 102-109.
  • [8] H. Exton, q-Hypergeometric Functions and Applications, Ellis Horwood, Chichester 1983.
  • [9] A. Gel'fond et Y. Linnik, Méthodes élémentaires dans la théorie analytique des nombres, Gauthier-Villars, 1965.
  • [10] S. Golomb, A new arithmetic function of combinatorial significance, J. Number Theory 5 (1973), 218-223.
  • [11] S. Graham, On Linnik's constant, Acta Arith. 39 (1981), 163-179.
  • [12] G. H. Hardy and E. M. Wright, An Introduction to the Theory of Numbers, Oxford Sci. Publ., Oxford Univ. Press, 1989.
  • [13] Yu. V. Linnik, Sur le plus petit nombre premier dans une progression arithmétique, Mat. Sb. 15 (57) (1944), 139-178 (en russe).
  • [14] J. Liouville, Sur des classes très étendues de quantités dont la valeur n'est ni algébrique ni même réductible à des irrationnelles algébriques, J. Math. Pures Appl. (1) 16 (1851), 133-142.
  • [15] B. Powell and E. Schafer, Difference between consecutive primes, Amer. Math. Monthly 91 (1984), 310-311.
  • [16] P. Ribenboim, The Book of Prime Numbers Records, Springer, 1984.
  • [17] H. J. Ryser, Mathématiques combinatoires, Dunod, 1969.
  • [18] L. Tschakaloff, Arithmetische Eigenschaften der unendlichen Reihe $∑^∞_{ν=0} x^ν a^{-ν(ν-1)/2}$, Math. Ann. 80 (1921), 62-74.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav64i2p175bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.