PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1993 | 63 | 4 | 351-358
Tytuł artykułu

The Diophantine equation $x^2 + q^m =p^n$

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
63
Numer
4
Strony
351-358
Opis fizyczny
Daty
wydano
1993
otrzymano
1992-03-31
poprawiono
1992-07-20
Twórcy
  • Department of Mathematics, School of Science and Engineering, Waseda University, Okubo, Shinjuku, Tokyo 169, Japan
Bibliografia
  • [1] R. Alter and K. K. Kubota, The diophantine equation x² + D =pⁿ, Pacific J. Math. (1) 46 (1973), 11-16.
  • [2] L. Jeśmanowicz, Kilka uwag o liczbach pitagorejskich [ Some remarks on Pythagorean numbers], Wiadom. Mat. 1 (1956), 196-202.
  • [3] W. Ljunggren, Zur Theorie der Gleichung x² + 1=Dy⁴, Avh. Norske Vid. Akad. Oslo 5 (1942), 1-27.
  • [4] W. Sierpiński, O równaniu $3^x + 4^y = 5^z$ [On the equation $3^x + 4^y = 5^z$], Wiadom. Mat. 1 (1956), 194-195.
  • [5] W. Sierpiński, Elementary Theory of Numbers, PWN-Polish Scientific Publishers, Warszawa 1988.
  • [6] C. Störmer, L'équation m arctan(1/x) +n arctan(1/y) = k(π/4), Bull. Soc. Math. France 27 (1899), 160-170.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav63i4p351bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.