PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1993 | 63 | 2 | 103-141
Tytuł artykułu

Discrépance et diaphonie en dimension un

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
63
Numer
2
Strony
103-141
Opis fizyczny
Daty
wydano
1993
otrzymano
1991-12-02
poprawiono
1992-06-14
Twórcy
autor
  • UFR-MIM et URA 225, Université de Provence, 3 Place Victor Hugo, 13331 Marseille Cedex 3, France
autor
  • UFR-MIM et URA 225, Université de Provence, 3 Place Victor Hugo, 13331 Marseille Cedex 3, France
Bibliografia
  • [1] E. Y. Atanassov, Note on the discrepancy of the van der Corput generalized sequences, C. R. Acad. Bulgare Sci. 42 (3) (1989), 41-44.
  • [2] E. Braaten and G. Weller, An improved low discrepancy sequence for multidimensional quasi-Monte-Carlo integration, J. Comput. Phys. 33 (1979), 249-258.
  • [3] H. Chaix et H. Faure, Discrépance et diaphonie des suites de van der Corput généralisées, C. R. Acad. Sci. Paris Sér. I Math. 310 (1990), 315-320.
  • [4] H. Chaix et H. Faure, Discrépance et diaphonie des suites de van der Corput généralisées (II), C. R. Acad. Sci. Paris Sér. I Math. 311 (1990), 65-68.
  • [5] H. Chaix et H. Faure, Discrépance et diaphonie des suites de van der Corput généralisées (III), C. R. Acad. Sci. Paris Sér. I Math. 312 (1991), 755-758.
  • [6] H. Faure, Discrépance de suites associées à un système de numération (en dimension un), Bull. Soc. Math. France 109 (1981), 143-182.
  • [7] H. Faure, Discrépance quadratique de la suite de van der Corput et de sa symétrique, Acta Arith. 55 (1990), 333-350.
  • [8] H. Faure, Good permutations for extreme discrepancy, J. Number Theory, à paraître.
  • [9] L. Kuipers and H. Niederreiter, Uniform Distribution of Sequences, Wiley, New York 1974.
  • [10] G. Pagès, Van der Corput sequences, Kakutani transforms and one-dimensional numerical integration, prépublication du CERMA, Ecole Nationale des Ponts et Chaussées, 1990.
  • [11] P. D. Proinov, Estimation of L²-discrepancy of a class of infinite sequences, C. R. Acad. Bulgare Sci. 36 (1) (1983), 37-40.
  • [12] P. D. Proinov, On irregularities of distribution, C. R. Acad. Bulgare Sci. 39 (9) (1986), 31-34.
  • [13] P. D. Proinov, Symmetrization of the van der Corput generalized sequences, Proc. Japan Acad. Ser. A Math. Sci. 64 (5) (1988), 159-162.
  • [14] P. D. Proinov and E. Y. Atanassov, On the distribution of the van der Corput generalized sequences, C. R. Acad. Sci. Paris Sér. I Math. 307 (1988), 895-900.
  • [15] P. D. Proinov and V. S. Grozdanov, Symmetrization of the van der Corput-Halton sequence, C. R. Acad. Bulgare Sci. 40 (8) (1987), 5-8.
  • [16] P. D. Proinov and V. S. Grozdanov, On the diaphony of the van der Corput-Halton sequence, J. Number Theory 30 (1988), 94-104.
  • [17] Y. J. Xiao, Suites équiréparties associées aux automorphismes du tore, C. R. Acad. Sci. Paris Sér. I Math. 311 (1990), 579-582.
  • [18] Y. J. Xiao, Contributions aux méthodes arithmétiques pour la simulation accélérée, Thèse, Ecole Nationale des Ponts et Chaussées, Septembre 1990.
  • [19] P. Zinterhof, Über einige Abschätzungen bei der Approximation von Funktionen mit Gleichverteilungsmethoden, Österreich. Akad. Wiss. Math.-Natur. Sitzungsber. II 185 (1976), 121-132.
  • [20] P. Zinterhof und H. Stegbuchner, Trigonometrische Approximation mit Gleichverteilungsmethoden, Studia Sci. Math. Hungar. 13 (1978), 273-289.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav63i2p103bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.