PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1993 | 63 | 1 | 51-60
Tytuł artykułu

Simultaneous diophantine approximation with square-free numbers

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
63
Numer
1
Strony
51-60
Opis fizyczny
Daty
wydano
1993
otrzymano
1992-02-18
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, Brigham Young Iniversity, Provo, Utah 84602, U.S.A.
autor
  • Mathematisches Institut, Georg-August-Universität, Bunsenstrasse 3-5, 3400 Göttingen, Germany
autor
  • Mathematics Institute, University of Wales College of Cardiff, Senghennydd Road, Cardiff CF24AG, U.K.
Bibliografia
  • [1] R. C. Baker, Diophantine Inequalities, Clarendon Press, Oxford 1986.
  • [2] A. Balog and J. Friedlander, Simultaneous diophantine approximation using primes, Bull. London Math. Soc. 20 (1988), 289-292.
  • [3] G. H. Hardy and E. M. Wright, An Introduction to the Theory of Numbers, 5th ed., Clarendon Press, Oxford 1979.
  • [4] G. Harman, Diophantine approximation with square-free integers, Math. Proc. Cambridge Philos. Soc. 95 (1984), 381-388.
  • [5] G. Harman, Simultaneous diophantine approximation with primes, J. London Math. Soc. (2) 39 (1989), 405-413.
  • [6] D. R. Heath-Brown, Diophantine approximation with square-free numbers, Math. Z. 187 (1984), 335-344.
  • [7] W. M. Schmidt, Approximation to algebraic numbers, Enseign. Math.(2) 17 (1971), 187-253.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav63i1p51bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.