PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1993 | 63 | 1 | 1-13
Tytuł artykułu

Nets obtained from rational functions over finite fields

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
63
Numer
1
Strony
1-13
Opis fizyczny
Daty
wydano
1993
otrzymano
1991-07-24
poprawiono
1992-05-20
Twórcy
  • Institut für Mathematik, Hellbrunnerstrasse 34, A-5020 Salzburg, Austria
Bibliografia
  • [1] E. Hlawka, Zur angenäherten Berechnung mehrfacher Integrale, Monatsh. Math. 66 (1962), 140-151.
  • [2] N. M. Korobov, The approximate computation on multiple integrals, Dokl. Akad. Nauk SSSR 124 (1959), 1207-1210 (in Russian).
  • [3] N. M. Korobov, Number-theoretical Methods in Approximate Analysis, Fizmatgiz, Moscow 1963 (in Russian).
  • [4] L. Kuipers and H. Niederreiter, Uniform Distribution of Sequences, Wiley, New York 1974.
  • [5] G. Larcher, On the distribution of sequences connected with good lattice points, Monatsh. Math. 101 (1986), 135-150.
  • [6] H. Niederreiter, Existence of good lattice points in the sense of Hlawka, Monatsh. Math. 86 (1978), 203-219.
  • [7] H. Niederreiter, Point sets and sequences with small discrepancy, Monatsh. Math. 104 (1987), 273-337.
  • [8] H. Niederreiter, Low-discrepancy and low-dispersion sequences, J. Number Theory 30 (1988), 51-70.
  • [9] H. Niederreiter, Low-discrepancy point sets obtained by digital constructions over finite fields, Czechoslovak Math. J. 42 (1992), 143-166.
  • [10] K. F. Roth, On irregularities of distribution, Mathematika 1 (1954), 73-79.
  • [11] W. M. Schmidt, Irregularities of distribution, VII, Acta Arith. 21 (1972), 45-50.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav63i1p1bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.