PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1992 | 62 | 4 | 391-398
Tytuł artykułu

Points at rational distance from the vertices of a triangle

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
62
Numer
4
Strony
391-398
Opis fizyczny
Daty
wydano
1992
otrzymano
1992-02-10
Twórcy
autor
  • Departamento de Matematicas, Universidad Simon Bolivar, Apartado 89.000, Caracas 1086-A, Venezuela
Bibliografia
  • [1] J. H. J. Almering, Rational quadrilaterals, Indag. Mat. 25 (1963), 192-199.
  • [2] T. G. Berry, Points at rational distance from the corners of a unit square, Ann. Scuola Norm. Sup. Pisa Cl. Sci. 17 (1990), 505-529.
  • [3] A. Bremner and R. K. Guy, A dozen difficult diophantine dilemmas, Amer. Math. Monthly 95 (1988), 31-36.
  • [4] A. Bremner and R. K. Guy, The delta-lambda configurations in tiling the square, J. Number Theory 32 (1989), 263-280.
  • [5] R. K. Guy, Tiling the square with rational triangles, in: Number Theory and Applications, R. A. Mollin (ed.), NATO Adv. Study Inst. Ser. C 265, Kluwer, 1989, 45-101.
  • [6] W. H. Hudson, Kummer's Quartic Surface, reprinted, with foreword by W. Barth, Cambridge University Press, 1990.
  • [7] S. Lang, Fundamentals of Diophantine Geometry, Springer, 1983.
  • [8] G. Salmon, A Treatise on Conic Sections, Chelsea, 1954.
  • [9] T. Shioda, On elliptic modular surfaces, J. Math. Soc. Japan 24 (1972), 20-59.
  • [10] T. Skolem, Diophantische Gleichungen, Chelsea, 1956.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav62i4p391bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.