PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1992 | 62 | 4 | 343-372
Tytuł artykułu

Arithmetic properties of periodic points of quadratic maps

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
62
Numer
4
Strony
343-372
Opis fizyczny
Daty
wydano
1992
otrzymano
1991-09-13
Twórcy
  • Department of Mathematics, Wellesley College, Wellesley, Massachusetts 02181, U.S.A.
Bibliografia
  • [a] Modular Functions of One Variable IV, Lecture Notes in Math. 476, Springer, 1975.
  • [cm] A. R. Calderbank and P. Morton, Quasi-symmetric 3-designs and elliptic curves, SIAM J. Discrete Math. 3 (1990), 178-196.
  • [d] M. Deuring, Die Typen der Multiplikatorenringe elliptischer Funktionenkörper, Abh. Math. Sem. Univ. Hamburg 14 (1941), 197-272.
  • [fa] G. Faltings, Endlichkeitssätze für abelsche Varietäten über Zahlkörpern, Invent. Math. 73 (1983), 349-366.
  • [fj] M. Fried and M. Jarden, Field Arithmetic, Ergeb. Math. Grenzgeb. 11, Springer, 1980.
  • [h1] H. Hasse, Zahlentheorie, Akademische Verlagsgesellschaft, Berlin 1969.
  • [h2] H. Hasse, Zur Theorie der abstrakten elliptischen Funktionenkörper I, II, III, J. Reine Angew. Math. 175 (1936), 55-62, 69-88, 193-208.
  • [h3] H. Hasse, Vorlesungen über Klassenkörpertheorie, Physica-Verlag, Würzburg 1967.
  • [m1] P. Morton and P. Patel, The Galois theory of periodic points of iterated polynomial maps, Wellesley College, 1992.
  • [m2] P. Morton, Periodic points of quadratic maps in characteristic 7, Wellesley College, 1992.
  • [m3] P. Morton, Characterizing cyclic cubic extensions by automorphism polynomials, J. Number Theory, to appear.
  • [n] W. Narkiewicz, Polynomial cycles in algebraic number fields, Colloq. Math. 58 (1989), 151-155.
  • [o1] R. W. K. Odoni, The Galois theory of iterates and composites of polynomials, Proc. London Math. Soc. 51 (1985), 385-414.
  • [o2] R. W. K. Odoni, Realising wreath products of cyclic groups as Galois groups, Mathematika 35 (1988), 101-113.
  • [pa] P. Patel, Topics in Computational Galois Theory, Honors thesis, Wellesley College, 1991.
  • [s] A. Schinzel, Selected Topics on Polynomials, University of Michigan Press, 1982.
  • [si] J. H. Silverman, The Arithmetic of Elliptic Curves, Graduate Texts in Math. 106, Springer, 1986.
  • [vh] F. Vivaldi and S. Hatjispyros, Galois theory of periodic orbits of rational maps, Nonlinearity 5 (1992), 961-978.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav62i4p343bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.