PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1992 | 62 | 3 | 257-269
Tytuł artykułu

Multiplicative functions of polynomial values in short intervals

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
62
Numer
3
Strony
257-269
Opis fizyczny
Daty
wydano
1992
otrzymano
1991-04-30
poprawiono
1991-11-25
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, University of Glasgow, Glasgow G12 8QW, Scotland, U.K.
Bibliografia
  • [1] F. Delmer, Sur la somme de diviseurs $∑_{k≤x} {d[f(k)]}^s$, C. R. Acad. Sci. Paris Sér. A-B 272 (1971), A849-A852.
  • [2] P. Erdős, On the sum $∑_{k=1}^{x} d(f(k))$, J. London Math. Soc. 27 (1952), 7-15.
  • [3] H. Halberstam and H.- E. Richert, Sieve Methods, Academic Press, London 1974.
  • [4] T. Nagell, Introduction to Number Theory, 2nd ed., Chelsea, New York 1964.
  • [5] P. Shiu, A Brun-Titchmarsh theorem for multiplicative functions, J. Reine Angew. Math. 313 (1980), 161-170.
  • [6] D. Wolke, Multiplikative Funktionen auf schnell wachsenden Folgen, J. Reine Angew. Math. 251 (1971), 54-67.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav62i3p257bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.