PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1992 | 62 | 3 | 221-227
Tytuł artykułu

Lehmer's semi-symmetric cyclotomic sums

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
62
Numer
3
Strony
221-227
Opis fizyczny
Daty
wydano
1992
otrzymano
1992-03-31
Twórcy
  • Department of Mathematics, University of California, Davis, California 95616, U.S.A.
Bibliografia
  • [1] P. Bachmann, Die Lehre von der Kreisteilung, Teubner, Leipzig 1927.
  • [2] L. E. Dickson, Cyclotomy, higher congruences, and Waring's problem, Amer. J. Math. 57 (1935), 391-424.
  • [3] H. Hasse, Arithmetische Bestimmung von Grundeinheit und Klassenzahl in zyklischen kubischen und biquadratischen Zahlkörpern, in: Mathematische Abhandlungen, Vol. 3, Walter deGruyter, Berlin 1975 (originally published 1950), 285-379.
  • [4] S. A. Katre and A. R. Rajwade, Complete solution of the cyclotomic problem in $F_q$ for any prime modulus $l,q = p^α$, p ≡ 1 (mod l), Acta Arith. 45 (1985), 183-199.
  • [5] S. A. Katre and A. R. Rajwade, Unique determination of cyclotomic numbers of order five, Manuscripta Math. 53 (1985), 65-75.
  • [6] E. Lehmer, On Euler's criterion, J. Austral. Math. Soc. 1 (1959), 64-70.
  • [7] T. Storer, Cyclotomy and Difference Sets, Markham, Chicago 1967.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav62i3p221bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.