PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1992 | 62 | 1 | 45-59
Tytuł artykułu

Pairs of additive quadratic forms modulo one

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
62
Numer
1
Strony
45-59
Opis fizyczny
Daty
wydano
1992
otrzymano
1991-06-24
poprawiono
1991-07-26
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, Royal Holloway and Bedford New College, Egham, Surrey TW20 OEX, U.K.
autor
  • Am Pastorenholz 8, 4972 Löhne, Germany
Bibliografia
  • [1] R. C. Baker, Small solutions of congruences, Mathematika 20 (1983), 164-188.
  • [2] R. C. Baker, Diophantine Inequalities, Oxford University Press, Oxford 1986.
  • [3] R. C. Baker and J. Brüdern, Pairs of quadratic forms modulo one, Glasgow Math. J., to appear.
  • [4] R. C. Baker and J. Gajraj, On the fractional parts of certain additive forms, Math. Proc. Cambridge Philos. Soc. 79 (1976), 463-467.
  • [5] R. C. Baker and G. Harman, Small fractional parts of quadratic and additive forms, Math. Proc. Cambridge Philos. Soc. 90 (1981), 5-12.
  • [6] R. C. Baker and G. Harman, Small fractional parts of quadratic forms, Proc. Edinburgh Math. Soc. 25 (1982), 269-277.
  • [7] R. J. Cook, The fractional parts of an additive form, Proc. Cambridge Philos. Soc. 72 (1972), 209-212.
  • [8] I. Danicic, Contributions to number theory, Ph. D. thesis, London 1957.
  • [9] I. Danicic, An extension of a theorem of Heilbronn, Mathematika 5 (1958), 30-37.
  • [10] I. Danicic, On the fractional parts of θx² and ϕx², J. London Math. Soc. 34 (1959), 353-357.
  • [11] I. Danicic, The distribution (mod 1) of pairs of quadratic forms with integer variables, J. London Math. Soc. 42 (1967), 618-623.
  • [12] G. Hardy, J. E. Littlewood and G. Pólya, Inequalities, Cambridge University Press, Cambridge 1967.
  • [13] G. Harman, Diophantine approximation and prime numbers, Ph.D. thesis, London 1982.
  • [14] D. R. Heath-Brown, Small solutions of quadratic congruences II, Mathematika 38 (1991), 264-284.
  • [15] H. Heilbronn, On the distribution of the sequence θn² (mod 1), Quart. J. Math. Oxford Ser. (2) 19 (1948), 249-256.
  • [16] M. C. Liu, On the fractional parts of $θn^k$ and $ϕn^k$, Quart. J. Math. Oxford Ser. (2) 21 (1970), 481-486.
  • [17] M. C. Liu, Simultaneous approximation of two additive forms, Trans. Amer. Math. Soc. 206 (1975), 361-373.
  • [18] A. Schinzel, H. P. Schlickewei and W. M. Schmidt, Small solutions of quadratic congruences and small fractional parts of quadratic forms, Acta Arith. 37 (1980), 241-248.
  • [19] W. M. Schmidt, Small fractional parts of polynomials, CBMS Regional Conf. Ser. in Math. 32, Amer.Math. Soc., Providence 1977.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav62i1p45bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.