PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1992 | 61 | 4 | 307-317
Tytuł artykułu

Sur la norme du groupe des unités d'extensions quadratiques relatives

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
61
Numer
4
Strony
307-317
Opis fizyczny
Daty
wydano
1992
otrzymano
1991-01-02
Twórcy
autor
  • Faculté des Sciences, Laboratoire de Mathématiques, U.A.741 au C.N.R.S., F-25030 Besançon Cedex, France
Bibliografia
  • [C-H] P. Conner and J. Hurrelbrink, Class Number Parity, Ser. Pure Math. 8, World Sci., Singapore 1988.
  • [C-K] A. Costa and R. Kingan, On the norms of units for real quadratic extensions of number fields, preprint.
  • [F] A. Fröhlich, The generalization of a theorem of L. Rédei's, Quart. J. Math. Oxford Ser. (2) 5 (1954), 130-140.
  • G. Gras, Sur les l-classes d'idéaux dans les extensions cycliques relatives de degré premier l, Ann. Inst. Fourier (Grenoble) 23 (3) (1973), 1-48; 23 (4) (1973), 1-44.
  • [H] M. Hikita, On the congruences for the class numbers of the quadratic fields whose discriminants are divisible by 8, J. Number Theory 23 (1) (1986), 86-101.
  • [Hu] J. Hurrelbrink, On the norm of the fundamental unit, preprint.
  • [I] E. Inaba, Über die Struktur der l-Klassengruppe zyklischer Zahlkörper von Primzahlgrad l, J. Fac. Sci. Univ. Tokyo Sect. I 4 (1940), 61-115.
  • [M] P. Morton, On the non-existence of abelian conditions governing solvability of the -1 Pell equation, J. Reine Angew. Math. 405 (1990), 147-155.
  • [P] R. Pioui, Mesures de Haar p-adiques et interprétation arithmétique de (1/2)L₂(χ,s)-(1/2)L₂(χ,t), s,t ∈ ℤ₂ (χ quadratique), Thèse, Univ. Besançon, 1990.
  • [R1] L. Rédei, Arithmetischer Beweis des Satzes über die Anzahl der durch vier teilbaren Invarianten der absoluten Klassengruppe im quadratischen Zahlkörper, J. Reine Angew. Math. 171 (1934), 55-61.
  • [R2] L. Rédei, Über die Grundeinheit und die durch acht teilbaren Invarianten der absoluten Klassengruppe im quadratischen Zahlkörper, J. Reine Angew. Math., 171 (1934), 131-148.
  • [S] A. Scholtz, Über die Lösbarkeit der Gleichung t²-Du²=-4, Math. Z. 39 (1934), 95-111.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav61i4p307bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.