PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1992 | 61 | 3 | 289-306
Tytuł artykułu

On a diophantine inequality involving prime numbers

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
61
Numer
3
Strony
289-306
Opis fizyczny
Daty
wydano
1992
otrzymano
1991-05-22
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, University of Plovdiv, "Tsar Asen" 24, Plovdiv 4000, Bulgaria
Bibliografia
  • [1] S. A. Gritsenko, On a problem of I. M. Vinogradov, Mat. Zametki 39 (1987), 625-640 (in Russian).
  • [2] M. N. Huxley, On the difference between consecutive primes, Invent. Math. 15 (1972), 164-170.
  • [3] A. A. Karatsuba, Principles of Analytic Number Theory, Nauka, Moscow 1983 (in Russian).
  • [4] I. I. Piatetski-Shapiro, On a variant of Waring-Goldbach's problem, Mat. Sb. 30 (72) (1) (1952), 105-120 (in Russian).
  • [5] B. I. Segal, On a theorem analogous to Waring's theorem, Dokl. Akad. Nauk SSSR (N. S.) 2 (1933), 47-49 (in Russian).
  • [6] E. G. Titchmarsh, The Theory of the Riemann Zeta-function (revised by D. R. Heath-Brown), Clarendon Press, Oxford 1986.
  • [7] D. I. Tolev, Diophantine inequalities involving prime numbers, Thesis, Moscow University, 1990 (in Russian).
  • [8] R. C. Vaughan, On the distribution of αp modulo 1, Mathematika 24 (1977), 135-141.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav61i3p289bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.