PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1992 | 61 | 2 | 119-127
Tytuł artykułu

Systems of linear forms and covers for star bodies

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
61
Numer
2
Strony
119-127
Opis fizyczny
Daty
wydano
1992
otrzymano
1990-04-24
poprawiono
1991-07-26
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, University of York, York YO1 5DD, England
Bibliografia
  • [1] J. D. Bovey and M. M. Dodson, The fractional dimension of sets whose simultaneous rational approximations have errors with a small product, Bull. London Math. Soc. 10 (1978), 213-218.
  • [2] J. D. Bovey and M. M. Dodson, The Hausdorff dimension of systems of linear forms, Acta Arith. 45 (1986), 337-358.
  • [3] J. W. S. Cassels, An Introduction to the Geometry of Numbers, Grundlehren Math. Wiss. 99, Springer, Berlin 1959.
  • [4] M. M. Dodson, A note on the Hausdorff-Besicovitch dimension of systems of linear forms, Acta Arith. 44 (1985), 87-98.
  • [5] M. M. Dodson, Star bodies and Diophantine approximation, J. London Math. Soc. 44 (1991), 1-8.
  • [6] H. G. Eggleston, Sets of fractional dimensions which occur in some problems of number theory, Proc. London Math. Soc. 54 (1951-1952), 42-93.
  • [7] K. J. Falconer, The Geometry of Fractal Sets, Cambridge Tracts in Math. 85, Cambridge University Press, Cambridge 1985.
  • [8] P. Gruber and C. G. Lekkerkerker, Geometry of Numbers, North-Holland, Amsterdam 1987.
  • [9] W. K. Hayman, Meromorphic Functions, Oxford Math. Monographs, Clarendon Press, Oxford 1964.
  • [10] V. Jarník, Über die simultanen diophantischen Approximationen, Math. Z. 33 (1931), 505-543.
  • [11] H. Rüssmann, On the one-dimensional Schrödinger equation with a quasi-periodic potential, Ann. New York Acad. Sci. 357 (1980), 90-107.
  • [12] V. G. Sprindžuk, Metric Theory of Diophantine Approximations, translated by R. A. Silverman, V. H. Winston & Sons, Washington, D.C., 1979.
  • [13] K. Yu, Hausdorff dimension and simultaneous rational approximation, J. London Math. Soc. 24 (1981), 79-84
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav61i2p119bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.