PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1992 | 61 | 1 | 83-100
Tytuł artykułu

Répartition des valeurs d'une classe de fonctions multiplicatives

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
61
Numer
1
Strony
83-100
Opis fizyczny
Daty
wydano
1992
otrzymano
1991-03-27
Twórcy
autor
  • Département de Mathématiques, Faculté des Sciences de Limoges, 123 Avenue Albert Thomas, 87060 Limoges Cedex, France
Bibliografia
  • [1] M. Balazard and A. Smati, Elementary proof of a theorem of Bateman, in: Analytic Number Theory, Proc. Conf. in Honor of Paul T. Bateman, Allerton Park, Ill., 1989, Progr. Math. 85, Birkhäuser, Boston 1990, 41-46.
  • [2] P. T. Bateman, The distribution of values of the Euler function, Acta Arith. 21 (1972), 329-345.
  • [3] H. Halberstam and H. E. Richert, Sieve Methods, Academic Press, 1974.
  • [4] A. Ivić, The distribution of values of some multiplicative functions, Publ. Inst. Math. (Beograd) (N.S.) 22(36) (1977), 87-94.
  • [5] E. J. Scourfield, On some sums involving the largest prime divisor of n, Acta Arith. 59 (1991), 339-363.
  • [6] A. Smati, Une formule asymptotique pour une classe de fonctions multiplicatives, Publ. Inst. Math. (Beograd) (N.S.) 49(63) (1990).
  • [7] A. Smati, Répartition des valeurs de la fonction d'Euler et de certaines fonctions multiplicatives, Thèse, Université de Limoges, 1990.
  • [8] G. Tenenbaum, Introduction à la théorie analytique et probabiliste des nombres, Publ. Inst. Elie Cartan 13, Université de Nancy, 1990.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav61i1p83bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.