PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1991-1992 | 60 | 2 | 149-167
Tytuł artykułu

On the number of solutions of the generalized Ramanujan-Nagell equation $x²-D = 2^{n+2}$

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
60
Numer
2
Strony
149-167
Opis fizyczny
Daty
wydano
1991
otrzymano
1990-09-07
poprawiono
1991-02-11
Twórcy
autor
  • Research Department, Changsha Railway Institute, Changsha, Hunan, China
Bibliografia
  • [1] F. Beukers, On the generalized Ramanujan-Nagell equation I, Acta Arith. 38 (1981), 389-410.
  • [2] P. G. L. Dirichlet, Sur une propriété des formes quadratiques à déterminant positif, J. Math. Pures Appl. (2) 1 (1856), 76-79.
  • [3] L.-K. Hua, Introduction to Number Theory, Springer, Berlin 1982.
  • [4] M.-H. Le, The diophantine equation $x²=4q^n + 4q^m + 1$, Proc. Amer. Math. Soc. 106 (1989), 599-604.
  • [5] R. Lidl and H. Niederreiter, Finite Fields, Addison-Wesley, Reading, Mass., 1983.
  • [6] O. Perron, Die Lehre von den Kettenbrüchen, Teubner, Leipzig 1929.
  • [7] K. Petr, Sur l'équation de Pell, Časopis Pest. Mat. Fys. 56 (1927), 57- 66 (in Czech).
  • [8] N. Tzanakisand J. Wolfskill, The diophantine equation $x² = 4q^{a/2} + 4q + 1$, with an application to coding theory, J. Number Theory 26 (1987), 96-116.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav60i2p149bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.